loading

Exkurze ve firmě Gravo Tech s.r.o.

V měsíci říjnu jsme pokračovali v rámci projektu "Vnímáme svět všemi smysly" ve zkoumání ZRAKU. Vkládali jsme např. různé pomůcky a materiály do připravených šablon se zavřenýma očima, přirazovali jsme a třídili barvy a jejich odstíny, seznámili se s barvami základními a vyvozenými, povídali si i o barvých kovů, pracovali na pokusech s mícháním barev.

S tématem zrakově postižených a kompenzací různých zrakových vad jsme došli až k Braillovu písmu pro nevidomé. Chtěli jsme vidět a porozumět této problematice blíže, proto jsme oslovili benáteckou firmu Gravo Tech s.r.o., zabývající se mimo jiné také technologií k výrobě pomůcek pro zrakově postižené. Pan majitel Ota Lang nás provedl firmou, ukázal nám CNC stroje a zařízení pro vkládání znaků Braillova písma. Díky názorné ukázce jsme mohli vidět, jak takové písmo vzniká, kde najde své uplatnění, mohli jsme si zkusit "přečíst" číslice 1, 2, 3,  a jiné nápisy.

Panu Langovi a jeho zaměstnancům děkujeme za zajímavé povídání a názorné ukázky. Návštěva jeho firmy nás zaujala a obohatila o širší poznatky.

 

Firma Gravo Tech s.r.o. a Braillovo písmo

Novinky

Logo školy

02. 11. 2018