Celoroční projekt "Dětská práva"

Na školní rok 2018/2019 jsme pro žáky naší školy připravili celoroční projekt na téma Dětská práva. Vycházeli jsme z publikace Nadace Naše dítě2001 „Slabikář dětských práv“.

Dětská práva jsou v dnešní době často diskutovaným a neopominutelným tématem  všech vyspělých demokratických zemí. Každé dítě by mělo o svých právech minimálně vědět, nebo v případě našich žáků v režimu speciálního vzdělávání s nimi být na své mentální úrovni alespoň seznámen. Ruku v ruce s právy jdou také povinnosti dětí a jejich zodpovědnost. Tomuto přidruženému tématu se v našem celoročním projektu budeme věnovat samozřejmě také.

Měsíc únor: Právo na dostatek zdravé potravy

Nejen děti, ale i my dospělí, jíme rádi bílé pečivo, jako je chleba, rohlíky, sladké koláče.

Zapomínáme na zdravé potraviny, které by měly být každodenní součástí našeho jídelníčku.

V rámci celoškolního projektu Dětská práva jsme se v měsíci únoru seznamovali s Právem na dostatek zdravé potravy a s Právem na život bez hladu.

Právo na dostatek zdravé potravy